Protez Tırnak Nedir?

PROTEZ TIRNAK NEDİR?
Akrilik tırnaklar tırnağın ucuna yapıştırılan plastik tırnaklar (tip) yada şablon ile oluşturulabilen bir yöntemdir. Toz buy research papers do my homework for me

akrilik pudrası ile akrilik sivisinin fırça yardımıyla karıştırılması ile uygulanan akrilik tırnaklar jel tırnaklara göre daha dayanıklı ve sağlamdır . Akrilik tırnak yapımında isleme başlamadan önce tırnağın üzeri hafifçe törpülenerek parlaklığı alinir. Bu işlem acı vermez ve özel sıvılarla tırnaktaki fazla yağ uzaklastirilir. Sonraki aşamada tırnağın ucuna tip adi verilen plastik takma tırnak takılır kişinin isteğine bağlı olarak boyu ve sekli (kut,oval,sivri,kare) ayarlanır.Uzatilan tırnak akrilik ile kaplanir. Bir sure akriliğin sertleşmesi beklenir. Sertleşen akrilik elektrikli törpü makinesi (freze)ile düzeltilir ve inceltilir. Bu işlem kesinlikle acı vermez. Bu işlem bitiminde tırnaklar oje ve süslemeye hazır hale gelmiş olur. Yaklaşık 1/1,5saat suren bir işlemdir . 3/4 haftada bir yapılacak bakımlarla uzun yıllar kullanabilirsiniz. Akrilik tırnak ile her daim bakımlı ellere güzel tırnaklara sahip olursunuz. Diğer yöntemlere göre daha dayanıklıdır.

buy research papers do my homework for me
Akrilik tırnakları kisi evde kendi çıkartmaya kesinlikle çalışmamalıdır çünkü bu tırnağa zarar verir. Akrilik tırnak uzman kişiler tarafından çıkartılmalıdır. Akrilik tırnağın artıları; Güzel, bakımlı tırnaklar Diğer yöntemlere göre daha dayanıklıdır. Kişinin kendi tırnağına zarar vermez. Dip bakımlarıyla uzun yıllar kullanılabilir. Çok fazla çarpmaya yada darbeye maruz kalmadıkça kolay kolay kırılmaz.